Masažas

Frederick Leboyer , Indijos masažo Europoje pasekėjas neabejojo šiomis tiesomis: "Prisilietimas, glostymas ir masažas - tai maistas kūdikiui."  Norėdami sutiprinti tarpusavio ryšį su savo mažyliu ir padovanoti jam saugumo jausmą – tai įgyvendinsite prisilietimais, svarbiais vidinio ryšio stiprinimui.

Galite pradėti masažuoti savo kūdikį  nuo šeštos jo gyvenimo savaitės ir tai daryti kasdien, kol vaikas atsistos “ant keturių”. Masažas nuo kūno viršaus link rankų bei kojų veikia kūdikį atpalaiduojančiai, masažas nuo galūnių link širdies turi labiau tonizuojamą poveikį. Stebėkite savo mažylio reakciją ir sustokite masažuoti, kai jis parodys nepasitenkinimą.

Pasirūpinkite tinkama masažo aplinka: šiltu kambariu, minkštu paklotėliu ar čiužinuku ir atpalaiduojančia atmosfera. Masažo metu rekomenduojame naudoti specialius, natūralios augalinės kilmės aliejus, skirtus jautriai ir švelniai kūdikių odai, pavyzdžiui, BUBCHEN vaikišką kosmetinį aliejų su medetkomis, kurį prieš masažuojant patartina truputėlį sušildyti tarp delnų.

1. Prašome leidimo

Visada pradėkite nuo klausimo: ar nori, kad tau padaryčiau masažą? Tokiu būdu galėsite iš vaiko reakcijos suprasti - nori jis masažo ar ne.

Kokybiškas masažo aliejus rūpinasi mažylio oda, o jūsų rankos dar lengviau slysta.

2. Kojyčių masažas

Atpalaiduojantys judesiai: paimkite vieną vaiko kojytę apačioje, o kita ranka pirštais ją apglėbkite tarsi žiedu ir glostykiet ją iš viršaus į apačią. Pakartokite kelis kartus, po to masažuokite kitą kojytę.

Apkabinimas ir slydimas: apkabinkite abiejomis rankomis mažylio klubus ir darykite sukamuosius judesius vienas link kito, link pėdų.

3. Pėdų masažas

Paglostykite  didžiuoju pirštu vaiko pėdutę nuo pado link pirštukų. Po to pamasažuokite kiekvieną kojos pirštuką sukamaisiais judesiais.

 

 

 

 

 

 

 

4. Pilvo masažas

"Vandens ratas": rankomis, viena po kitos, atlikite švelnius paglostymus nuo krūtinės vidurio link pilvuko, juos pabaigiant kirkšnių srityje. Keiskite rankas taip, kad visuomet viena ranka liktų ant mažylio kūno – tuomet jūs neprarasite kontakto su kūdikiu.

"Pasivaikščiojimas": padėkite vieną ranką ant vaikučio klubo, kitos rankos pirštais mažais žingsneliais judėkite minkštąja pilvo dalimi (pvz.skambant vaikiškai dainelei). Po to ramiai abi rankas palaikykite ant vaikučio pilvuko.

5. Krūtinės masažas

"Širdelė": švelniai glostančiais judesiais pradėkite “piešti širdelę” ant mažylio krūtinės, pradėdami nuo krūtinės vidurio, išilgai šonkaulių ir iki šonų, o po to atgal link krūtinės vidurio.

"Drugelis": slyskite pakaitomis tai viena, tai kita ranka nuo peties link priešingo šono ir atgal. Kai viena ranka yra apačioje, kita juda link peties.

6. Rankų masažas

Atpalaiduojantys paglostymai: viena ranka švelniai apkabinkite vaiko rankutę riešo srityje, o kita ranka darykite glostančius judesius nuo peties link riešo išorine rankos puse.

Apkabinimas ir slydimas: apkabinkite abiem rankomis vaiko viršutinę rankos dalį, pirštų galiukais nukreipiant vieni į kitus. Jūsų rankos pasuktos viena į kitą ir slysta link riešo.

7. Delnų masažas

Atidenkite mažylio delnus. Paglostykite savo didžiuoju pirštu kūdikio delną judėdami nuo riešo link pirštų galiukų. Ištieskite mažylio pirštukus. Paglostykite kiekvieną pirštuką sukamais ratu judesiais pirštų galiukų kryptimi.

 

 

8. Nugaros masaža

Abi rankos sinchroniškai juda priešingomis kryptimis nuo mažylio menčių link užpakaliuko ir atgal. Viena ranka padėta ant užpakaliuko, kita švelniai glostome mažylio nugarytę pradėdami nuo menčių užpakaliuko kryptimi.

 

 

9. Galvos masažas

Masažo pradžioje ir pabaigoje abiem rankomis suimite vaiko galvytę ir paglostykite nuo viršugalvio link smakro. Glostykite abiem didžiaisiais pirštais nuo kaktos vidurio link smilkinių.

Glostoma abiejų rankų didžiaisiais pirštais nuo nosies sparnelių link nosies pertvaros ir atgal puslankiu per skruostikaulius.

“Šypsena”: švelniai abiem didžiaisiais pirštais  arba pirštų galiukais glostykite virš viršutinės mažylio lūpos – nuo vidurio link burnos kraštų, “piešdami” šypseną. Tuos pačius judesius pakartokite, liesdami apatinę lūpą.

Jūsų mažyliui tai bus labai naudinga

Norint, kad jūsų vaikas gerai jaustųsi, laikykitės denos režimo ir pasirūpinkite, kad jis miegotų gryname ore. Pasistenkite, kad kambaryje, kuriame  miega vaikutis, nebūtų  jokių dirgiklių, venkite didelio garso ir stresinių situacijų (TV, gatvės triukšmas, barniai). O svarbiausia – likite ramios ir tiesiog kuo daugiau būkite kartu su savo mažyliu.

Švelnūs prisilietimai, esant pilvo diegliukams

Paguldykite savo mažylį ant nugaros, pakelkite kojytes prie pilvuko ir darykite sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę. Paguldykite kūdikį pilvuku ant savo pilvo. Taip suteiksite jam artumą, šilumą, kūno kontaktą, ramybę. Palaikykite savo šiltas rankas jam ant pilvuko.

Profilaktinis pilvo masažas

Atlikite reguliariai, geriausia 2 kartus per dieną, trumpos trukmės profilaktinį pilvo masažą, net jei mažylis  neturi pilvuko problemų:

Masažas “Vandens ratas” 6 kartus. Tuo pat metu garsiai skaičiuokuite iki šešių. Paimkite kojytes už keliukų ir švelniai paskauskite prie pilvuko. Užfiksuokite šioje padaėtyje. Pakartokite šį pratimą.

Pratimas “Saulė-mėnulis”: dešine ranka ties bamba pieškite pusmėnulį iš kairės į dešinę. Kairė ranka, pratęsdama judesį, pabaigia piešti pilną ratą pagal laikrodžio rodyklę. Visada, kai tik pakeliate dešinę ranka tam, kad grįžtumėte į  pradinį tašką, sekite, kad kairė ranka eitų paskui dešinę (kartokite 6 kartus). Užbaigdami dar kartą sulenkte ir prispauskite vaiko kojas prie pilvuko. Pakartokite šį pratimą 2 kartus.

 

 


GRĮŽTAMOJO RYŠIO KONTAKTAI

Prašome užpildyti grįžtamojo ryšio kontaktų formą, jei turite klausimų, pageidavimų, susijusių su mūsų produktais, ar norite kitos informacijos. Susisieksime su Jumis artimiausiu metu, kaip galima greičiau.

Jūsų vardas:*
E-mail:*
Kontaktinis telefonas:
Pranešimo tekstas:*
Įveskite skaičius iš paveiksliuko